Salatka-z-ananasem-kurczakiem-i-selerem-w-misce-1

Sałatka z selerem konserwowym i kurczakiem i ananasem

Jedna z moich ulubionych sałatek – jest szybka, smaczna i słodka. Słonawy kurczak fajnie się gryzie ze słodkim ananasem i selerem.

Jest też dość łatwa w przygotowaniu. Zapraszam.

Sałatka z selerem, kurczakiem i ananasem – składniki

  • 500 g piersi kurczaka (lub indyka),
  • puszka ananasa – 300 g
  • słoiczek selera sałatkowego – 230 g po odsączeniu,
  • pół puszki kukurydzy – 200 g,
  • 3 duże łyżki majonezu.
Sałatka z ananasem kurczakiem i selerem składniki

Ile kalorii ma sałatka z kurczakiem, selerem i ananasem?

SkładnikBiałko (g)Tłuszcz (g)Węglowodany (g)Kalorie (kcal)
Piersi kurczaka115.56.00.0545.0
Ananasy z puszki1.20.343.2180.0
Seler sałatkowy1.150.694.8332.2
Kukurydza z puszki5.03.037.6172.0
Majonez0.49533.751.575322.65
Całe danie123.34543.7487.2051251.85
Na 100 g dania9.673.436.8498.18
  • Żeby obniżyć kaloryczność tej sałatki, warto kurczaka zrobić w piekarniku, air frierze albo na parze.
  • Możesz też kupić świeżego ananasa, wtedy będzie bez syropu, mniej cukrowy.
  • Możesz kupić majonez light.

Sałatka z kurczakiem, selerem i ananasem – przygotowanie

Krok 1. Pokrój kurczaka i przypraw

Ja kroję w kostkę jak na sałatkę gyros.

Sałatka z kurczakiem, ananasem i selerem sałatkowym pokrój kurczaka w kostkę
Sałatka z kurczakiem, ananasem i selerem sałatkowym przypraw kurczaka

Krok 2. Usmaż lub upiecz kurczaka

My zrobiliśmy akurat w air frierze – program na Skrzydełka z kurczaka, 10 minut.

Następnie wrzuć kurczaka do szkła.

Sałatka z kurczakiem i selerem sałatkowym

Krok 2. Pokrój ananasa w kostkę i wrzuć do mięsa

Salatka-z-ananasem-kurczakiem-i-selerem-pokroj-ananasa-w-kostke-1

Krok 3. Selera odsącz i wrzuć do miski.

Dodaj kukurydzę.

Krok 4. Dodaj majonez i wymieszaj

Gotowa Sałatka z ananasem kurczakiem i selerem

Gotowe!

Salatka-z-ananasem-kurczakiem-i-selerem-w-misce-1

Jak patrzę na to zdjęcie, myślę, że mogłam dać trochę za dużo majonezu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *